mdcraw
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sofuoğlu'nun Super Bike heyecanı...

Sofuoğlu'nun Super Bike heyecanı... Empty Sofuoğlu'nun Super Bike heyecanı...

Mesaj  mdcraw 10/11/2007, 1:02 pm

Sofuoğlu'nun Super Bike heyecanı... 20736

13 ayaktan oluşan Dünya Super Sport Şampiyonası'nın 8 ayağını da kazanarak rekorla dünya şampiyonu olan ilk Türk sporcu Kenan Sofuoğlu, gelecek yıl daha Super Bike'da yarışacağı yeni motoruyla testlere başladı.

Şampiyonanın son yarışı olan Fransa ayağının yapıldığı Magny Cours pistindeki mücadeleyi de zaferle tamamlayan ve Türk bayrağını göndere çektiren Sofuoğlu, ara vermeden gelecek yılın hazırlıklarına başladı.

Fransa'nın Nevers kenti yakınlarındaki Magny Cours Pisti'nde yarıştan bir gün sonra yeni motoruyla test sürüşleri yapan Sofuoğlu, ''Gelecek yıl daha zor bir kategoride daha iyi pilotlarla mücadele edeceğim. Ancak bu beni korkutmuyor. Aksine daha keyifli bir sezon geçireceğimi düşünüyorum" dedi.

Şampiyon olduğu Super Sport kategorisinde tekrar yarışmanın kendisini tatmin etmeyeceğini ifade eden Sofuoğlu, "Bir üst sınıfta mücadele edecek olmam beni daha da heyecanlandırıyor. Gelecek yıl da şovlarım devam edecek. Bundan sonraki hedefim Super Bike'da da Türk bayrağını dalgalandırmak ve İstiklal Marşını çaldırmak olacak'' diye konuştu.

Doğum yeri Sakarya'nın 54 plaka numarasıyla yarışan Sofuoğlu, gelecek yılda Hollanda'nın Ten Kate Honda takımı renkleriyle yarışacak.
mdcraw
mdcraw
Admin
Admin

https://mdcraw.yetkin-forum.com

- Similar topics